4.kolo extraligy v hokeji mužov

17.09.2005 Celý región

MHC Martin - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:5 (0:3, 0:2, 2:0)\r\ngóly: 45. Šimo, 54. Hančák – 3. Bartečko, 10. Škovira, 12. Jasovský, 31. Fabian, 32. P. Segľa
MHC Martin - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:5 (0:3, 0:2, 2:0)
góly: 45. Šimo, 54. Hančák – 3. Bartečko, 10. Škovira, 12. Jasovský, 31. Fabian, 32. P. Segľa

vylúčení: 9:8 na 2 min, Rovnianek, Pšenka, Hančák - všetci na 10 min+DKZ za nešportové správanie - Bambúch na 10 min+DKZ za nešportové správanie, Faith DKZ za opustenie trestnej lavice
rozhodovali: Jonák - Bulko, Višňovský
2200 divákov

Katastrofálny úvod nováčika v tomto ročníku mal v piatok už štvrté pokračovanie. Martin v prvých dvoch tretinách pôsobil bezradným dojmom. Hráči boli pomalí, mali problém dostať sa z obrannej tretiny a proti výborne pripravenému súperovi sa nezmohli takmer na nič. A tak sa hralo prakticky len na domácu bránku. Hostia mali neustálu prevahu a už v 12. minúte viedli 3:0 po pekných kombinačných akciách, ktorým sa domáci len prizerali. V druhej tretine pridali hostia ďalšie dva góly a v 32. minúte bolo na ukazovateli skóre už 5:0. V záverečnej tretine hostia poľavili v tempe z prvých dvoch tretín a domáci gólmi Šima a Hančáka skorigovali stav na celkom prijateľný výsledok. Potom však prišlo k viacerým potýčkam a hráči oboch mužstiev inkasovali vyššie tresty.

Milan Jančuška, tréner Martina: \"Nemôžem byť spokojný najmä s úvodom. Zvytočný faul pred prvým gólom, potom hrubé individuálne chyby a tak už 12. minúúte prvej tretiny bolo prakticky rozhodnuté. Určitý náznak zlepšenia prišiel až v poslednej tretine, ktorú sme vyhrali 2:0, ale to je zatiaľ málo. \"
Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Stretnutie sme až na záver zvládli ľahko. Prišli sme s úmyslom čakať na chyby domácich. Tie prišli , my sme ich využili a už v 12. minúte sme viedli 3:0 a po dvoch tretinách 5:0. Škoda zbytočných šarvátok v poslednej tretine. \"Slovan Bratislava - HC Košice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
góly: 27. Pavlas, 27. Macho, 38. Němčický, 42. Pašek, 43. Dornič – 15. Bombic
vylúčení: 6:5
rozhodovali: Kulman (Švajč. ) - Krpelec, Valach
5322 divákov

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
gól: 41. Weissmann
vylúčení: 6:6
rozhodovali: Marušin - Bednár, Grečko
1684 divákov

HK 36 Skalica - HK Dynamax Nitra 2:5 (1:0, 1:5, 0:0)
góly: 12. R. Sýkora, 26. Dostál – 24. a 29. Ľ. Kolník, 36. Hruška, 38. Kmeč, 40. T. Chrenko
vylúčení: 11:10, navyše Petrina (Nitra) 5+DKZ za napadnutie zozadu
presilovky: 2:4
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Mihálik - Galamboš, Müllner
3100 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
góly: 24. a 46. Kopecký, 6. M. Droppa, 9. Michel Miklík, 28. Bohucký, 58. Devečka (Pleva) – 16. Nádašdi, 22. Hreus, 48. V. Král
vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Krajči (Žilina) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 3:1
rozhodovali: Lauff - Halecký, Korba